söndag 18 jan, 2026

AVIAREPS och Världsturismorganisationen inleder partnerskap

Dela

Fotograf: AVIAREPS

rldsturismorganisationen och AVIAREPS tillkännager partnerskap för att stödja en hållbar tillväxt av den internationella turistindustrin i Europa.

AVIAREPS ska tillhandahålla Världsturismorganisationen (UNWTO)-medlemsländer destination-marknadsföring och forskningsstipendier på pro bono-basis för att öka turismen i utvalda länder. 

AVIAREPS samarbetar med UNWTO för att stödja tillväxten av den internationella turistindustrin i utvalda europeiska länder. Samarbetet innefattar tillhandahållande av ett komplett destinationsmarknadsföringspaket och fyra forskningsbidrag till fem länder valda av UNWTO. 

Paketet inkluderar digitala marknadsföringstjänster såsom kampanjwebbplatser, webbinarier, online presskonferenser och virtuella evenemang. Dessutom kommer influencer-marknadsföringstjänster genom AVIAREPS matchningsplattform, Swayfluence, att vara tillgängliga. Mottagare av bidragen kommer också att få djupgående internationell rese- och konsumentforskning. Bidragen kommer att tilldelas av UNWTO, och båda organisationerna är engagerade i att stödja en hållbar tillväxt av turistindustrin.

Enligt Pressmeddelande.

Dela

Relaterade inlägg

Maltas matkultur präglas av småskaligt jordbruk, lokala råvaror och en tradition där landsbygdens rytm och...
Ving kommer idag med glädjande nyheter för alla resesugna sörmlänningar. Efter 15 års uppehåll kommer...
Få koll på årets alla röda dagar och planera in årets semester på bästa sätt....
GO Sport Travel har utsetts till Official Ticket Agent of FC Barcelona.Partnerskapet innebär att GO Sport...

Populära inlägg

Vår webbplats använder cookies. Läs mer om vår användning av cookies: Integritetspolicy