måndag 16 feb, 2026

Norwegian utsett till Europas bästa lågprisbolag

Dela


Norwegian utsågs i helgen till bästa lågprisbolag i Europa 2018 av World Travel Awards som representerar den globala resebranschen.

Det här är det nionde priset som bolaget har fått hittills i år.

World Travel Awards delas ut till de bästa aktörerna i resebranschen och det är representanter från branschen som själva röstar fram sina favoriter. Det är fjärde gången som Norwegian får den här utmärkelsen.

– Tusen tack till alla som har röstat på oss. Den här utmärkelsen är ett erkännande för det fantastiska jobb som våra 9500 dedikerade medarbetare gör varje dag och visar att nya flygplan, bra service och låga priser uppskattas, säger Norwegians koncernchef Bjørn Kjos.

Dela

Relaterade inlägg

Polisen fick larm strax efter klockan 12 på söndagen om ett SAS-plan med rökutveckling i...
Svenska Flygbranschen, en del av Transportföretagen, har den 14 februari 2026 tecknat kollektivavtal med Svensk...
Ryanair förbjuder nu varma drycker ombord, som kaffe. Den som bryter mot förbudet riskerar böter. Reglerna införs...
Piloter vid den tyska flygplansjätten Lufthansa planerar att gå ut i strejk på torsdag. Beskedet kommer...

Populära inlägg

Vår webbplats använder cookies. Läs mer om vår användning av cookies: Integritetspolicy